1500 Kalorilik Diyet Programı

Hayatımızın bir döneminde mutlaka fazla kilolara sahip olur ve o kiloları verebilmek için biraz çaba göstermemiz gerekir. Doğum sonrası kalan kilolar, bazı ilaçların kullanılması, bazı tedaviler ve hastalıklar, hormonel nedenlerdeki değişimler bir dönem kilo almamıza ve bu kiloların verilmezse kalıcı hale gelmesine neden olmaktadır. Bu nedenle diyet yapmak bizim için önemli hale geldiği gibi hangi diyetin daha sağlıklı olup hangi diyetin yapılması gerektiği bizim için daha önemlidir.

Ferolove Afrodizyaklı Parfüm

Kalori yediğimiz besinlerden aldığımız kiloya dönüşebilecek miktara denmektedir. Eğer yediğiniz kaloriden daha fazlasını hareket ederek harcıyorsanız bu kilo almamanız anlamına gelir. Fakat yediğiniz kalorileri yakamamanız kiloya dönüşeceği için fazla yiyorsanız çok fazla hareket etmeniz gerekmektedir. Kalori miktarına göre verilen diyetlerden biride 1500 kalorilik diyet olup yapılması kolay, uzun süre tok kalmanızı sağlayan diyetten çok sağlıklı beslenme programıdır. Diyet yaparken önemli olan diyetten çok diyetin doğru ve kurallı olarak öğün atlamadan yapılmasıdır.

Sabah (08:00)

– Şekersiz çay veya bitki çayı

– Az yağlı kibrit kutusu kadar peynir

– Yağsız salata

– 1 ince dilim kepekli ekmek

Ara Öğün (10:00)

–  Yarım su bardağı süt ve 2 grisini

Öğle Yemeği (13:00)

– 3 köfte büyüklüğünde yağsız kırmızı et ve ya tavuk eti, balık eti

– Yarım kase yağsız yoğurt

– 4 çorba kaşığı az yağlı sebze yemeği

– Yağsız salata

– 1 ince dilim kepekli ekmek

Ara Öğün ( 15:00)

– Bir porsiyon meyve. İstediğiniz meyveler olabilir.

– 1 grisini

Akşam Yemeği (18:00)

– Öğle yemeğinde yenilen aynı yiyecekler aynı miktarda yenilmektedir.

– Akşam yemeğinden 1,5 saat sonra 2 porsiyon meyve

– Bol su

Yatmadan Önce

– Yarım su bardağı süt, 4 diyet bisküvi ya da 2 grisini

Aşağıdaki Kelimelerden Sitemize Ulaştınız;
sağlıklı beslenme, diyet, sağlıklı diyet, diyet programı, 1500 kalorilik diyet, kalori hesaplama, kalori miktarına göre diyet, diyet nasıl yapılır, rejim, kilo verme, kolay kilo verme yöntemleri, kilo kontrol tüyoları, bölgesel yağlanma, hızlı diyet