Akciğer Temizliği İçin Bitkisel Öneriler

Detoks, temizlemek demektir. Bugün akciğer detoksu hakkında konuşacağız. Akciğer neden kirlenir ve neden temizlememiz gerekir bu konuları öğreniyor olacağız.

Ferolove Afrodizyaklı Parfüm

Akciğerler vücudumuzda durmadan çalışan organlarımızdan bir tanesidir. Dışarıdan oksijen alıp dışarıya karbondioksit verir. Vücuda gerekli olan oksijen verip solunum, dolaşım ve birçok organı etkiler. Vücut oksijensiz kaldığında ölümü gerçekleşmiş olur.

Akciğer neden kirlenir?

Akciğer kirlenmesinin en başlıca sebepleri sigaradır. Diğer sebepler ise egzoz, zararlı gazlar, dumanlardır. Zehirli gazlar akciğerimizi kirletir ve bu zehre maruz kalmakta akciğerlerin işlenii yitirerek çürümesine sebep olur.

Akciğerlerimiz vücudumuzun en göz ardı edilen organıdır. Günlük olarak, soluk aldığınız havadan biriken katil kirleticilere ve mikroplara maruz kalırlar. Sigara içenler durumunda, sağlıklı pembe akciğeri, akciğerinde katran birikimi ile siyahlaşır. Akciğerlerin düzenli detoksifikasyonu, düzgün işleyişe yardımcı olacak ve toksinlerin atılmasına yardımcı olacaktır.

Akciğer detoksunun en iyi yolu sigarayı bırakmaktır. Nikotin ve tütün dumanı akciğer fonksiyonlarını inhibe eder ve ayrıca akciğer enfeksiyonları ve akciğer kanseri riskini azaltır.

Şimdi birkaç bitkisel akciğer temizleyici olarak kullanabileceğiniz bitkilere bakalım mı?

Sevgili yaşlı zencefil, solunum yollarının açılmasında ve akciğerlerden toksinlerin yok edilmesinde yardımcı olur. Zencefili tüketmenin en iyi yolu, çiğ olarak ya da zencefil çayı içmektir. Ayrıca yarım saat kadar zencefil tozu banyosuna da girebilirsiniz. Bu terlemeyi hızlandıracak ve toksinlerin vücuttan dışlanmasına neden olacaktır.

Yatağa gitmeden önce, akciğerlerde enfeksiyona neden olan bakterilerle savaşmak için ekinizya suyu içilebilir. Bu içeceklerdeki antioksidanlar, akciğerlerinizi büyük ölçüde arındırdığı için solunum sisteminiz için çok faydalıdır.

Diyetinize nane ekleyin. Bu mütevazi bitki, fantastik bir dekonjestandır. 3-5 nane üzerine çiğnemek, akciğerlerde enfeksiyona neden olan bakterilerle savaşmak için her gün bırakır.

Akciğer temizliği veya akciğer dışı detoks olsun, bu basit yol, hiçbir zaman sağlıklı, nefes alan akciğerler elde etmenize yardımcı olabilir.

Bu makalede yazılan yazılar sadece bilgi amaçlıdır

Akciğer Detoksu bir ilaç değildir, takviye edici gıdadır!

Bize bu kelimelerden ulaştınız: akciğer temizliği için, akciğer temizliği yoğurt, akciğer temizliği aidin Salih, akciğer temizliği nasıl yapılır, akciğer temizleme kürü, akciğer temizliği Saraçoğlu, akciğer temizliği için ne yenmeli, akciğer temizliği için kür, akciğer temizliği nasıl olur, akciğer temizliği, akciğer temizleme ameliyatı, akciğer temizleme ahmet maranki, akciğer atardamarı temi

z kan mı taşır, akciger temizliği bitkisel, akciğer temizleyici bitkiler, akciğer temizleme bitkisel çözüm

Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği: 01.10.1985 tarihli ve 5777 sayılı Aktarlar, Baharatçılar ve benzeri dükkanlar hakkında genelge ile Aktar ve Baharatçılara ilişkin açılış ve denetim işlemleri ile adı geçen yerlerde belirli koşullar altında Bitki ve Drogların satılabilmesine izin verilirmiştir. Bu genelge ile satılması mahzurlu ve tehlikeli olan maddelerde belirtilmektedir.

T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu:
Geleneksel Tıbbi Ürünler ve Gıda Takviyeleri hakkında bilinmesi gerekenler başlıklı bilgilendirmesinde: “Dünyanın pek çok ülkesinde Bitkisel ürünlerin “Fitoterapi” adı altında Sağlık alanında kullanıldığı bilinmektedir. “Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” tüm ince ayrıntıları ve detayları düşünülerek hazırlanıp vatandaşlarımızın sağlığını koruyacak bir çerçevede uygulamaktayız.”

Satışa sunulan (Bitkisel ve Gıda Takviyesi mahiyetindeki vb.) ürünler ile alakalı olarak T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz KurumuGeleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” ve T.C Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ilgili kanunlarında yayımlanan yasa gereği Bitkisel Ürünlerin Bitkisel drogların Gıda Takviyesi vb. ürünlerin Tanıtım ve Reklamlarında Endikasyon Belirten, Hastalıkları Rahatsızlıkları Tedavi eden Hastalığı iyileştirdiği gibi yazıların ve Sağlık Beyanlarının bulunması yasaklandığından dolayı Ürünler ile ilgili bu kısımda Ürün Markası, Ürün Adı, Ürünün İlgili Bakanlık İzin ve Belge Numarası, Ürünün İçeriği, Ürünün Kullanımı, Ürünün Muhafaza Şartları ve Uyarı mahiyetindeki üretici bilgilendirmeleri bulunacaktır.