Basen Eriten Egzersizler Nelerdir?

Göbek ve basen bölgesinde oluşan yağlanmalar kadınların ortak problemidir. Bölgesel yağlanmalara bazen genetik yapı sebep olsa da çoğunlukla yediklerimizle alakalıdır. Tabiki başlıca sebeplerden bir tanesi de hareketsiz yaşamdır.

Ferolove Afrodizyaklı Parfüm

Gün  içindeki koşturmacalardan veya iş temposundan dolayı yürüyüş, egzersiz ve spor yapmak gibi aktivitelerden uzak duruyoruz. Genellikle masa başında çalışan insanlar spor yapamamaktan şikayet eder. Böyle bir durumda yapılacak en güzel şey yediklerimize dikkat etmektir. Günümüzün hastalığı haline gelen fast food beslenme alışkanlığı insanlara kilo aldırmaktan öte obeziteye kadar sürüklüyor. Bunun bilincinde olarak daha sağlıklı yiyecekler tüketmeliyiz. Daha az kalorili yiyecekler tüketmeye dikkat edersek böylece basen bölgesinde oluşabilecek kiloların önüne geçmiş oluruz. Sağlıklı ve düzenli beslenmenin yanında gün içinde kendimize ayırdığımız saatlerde egzersiz yapmaya özen göstermeliyiz. Peki basen eriten egzersizler nelerdir

Eğer spor salonlarına ayıracak zamanınız yoksa vücudunuzu ısıttıktan sonra bölgesel yağlanmanızı yakmaya yardımcı egzersizler yapabilirsiniz.Evde egzersiz yapmanız için hiçbir engel yok. Ancak belirtmeliyiz ki size uygun olan diyet programını uygularken aynı zamanda da istikrarlı bir şekilde yaptığınız egzersizlerin devamını getirmelisiniz. Burada önemli olan şey kilo kontrolü sağlayacağınıza olan inancınızı yitirmeden, diyet ve egzersizleri birlikte yürütmenizdir. Bunu uyguladığınız sürece kısa sürede kendinizi daha formda hissedersiniz ve basen bölgenizin adım adım kaybolduğunu fark edersiniz. Şimdi basen bölgesi için yapabileceğiniz egzersizlerden bahsedelim.

  • Leg Raise; Sırt üstü yere uzanın ve ayaklarınızı sandalyeye koyarak, ellerinizi iki yana uzatın. Yerden destek alabilirsiniz. Sadece sağ bacağınızı dik bir şekilde havaya kaldırın. Kalça kasınızı sıkın ve yavaşça kendinizi havaya kaldırın. Başlarda kendinizi fazla zorlamayın. İLk olarak 10 defa uyguluyorsanız diğer günlerde bunu arttırabilirsiniz.
  • Hİp Lİft; Sırt üztü yere uzanın. Dizlerinizi bükün ve hafifç kendinizi kaldırın.
  • Donkey Kick; Dizleriniz ve elleriniz yerde olacak şekilde köpek pozisyonu alıyorsunuz. Sırtınızı düz tutmaya dikkat edin. Tek bacağınızı geriye, havaya doğru kaldırıyorsunuz. Daha sonra karnınıza doğru çekiyorsunuz.

Egzersiz yaparken dikkat etmeniz gereken şey ani hareketlerde bulunmamak. Düzenli bir şekilde egzersiz yapmaya özen gösterirseniz olumlu sonuç alacaksınızdır.