Brokoli zayıflatır mı?

Kış sebzelerinden biri olan ve kışın sık sık tükettiğimiz besinlerden biride brokoli olmuştur. Yeşil sebzeler sınıfında yer alan brokoli aynı zamanda diyet yapan kişilerinde diyet listelerinde yer alan başlıca besinlerden biridir. Özellikle lifli bir sebze olması nedeniyle kişilerin kilo kontrolü sağlamasına yardımcı olan brokoli aynı zaman da kalorisi oldukça düşün olan sebzelerden de biridir.

Ferolove Afrodizyaklı Parfüm

Özellikle kışın tükettiğimiz brokoli, kimi kişiler için lezzetli gelirlen kimi kişiler için sevmediği besinler arasında yer almıştır. Ancak brokoli içerdiği özellikler nedeniyle sağlıklı besinler arasında yer almıştır. Uzmanlar, brokolide, havuçtakinden daha fazla beta karoten bulunduğunu söyleyerek, bu sebeple yenilebilecek, suyu içilebilecek en iyi besinlerden olduğunu kaydediyor. Beta karotenin, vücut için güçlü bir kalkan olduğunu vurgulayan uzmanlar, birçok hastalığa karşı önlem almamızı sağlayan sebzelerden biri olduğunu söylemiştir.

Ayrıca brokoli, B1 ve C vitamini ile dolu olduğunun altını çizen uzmanlar, yüksek miktarda kalsiyum, kükürt, potasyum ve selenyum maddeleri içerdiğini belirtiyor. Bunun dışında mineral ve demir eksikliğini gideren brokolinin vitamin deposu olduğunu bildiren sağlık uzmanları, brokoli suyunun havuç veya elma suyu ile karıştırılarak içilmesinin de faydalı olduğunu özellikle söylemişlerdir. Bunun dışında kilo kontrolü konusunda hassas olan kişilerin en çok merak ettikleri konulardan biride brokolinin kilo üzerindeki etkisi olmuştur.

Bu konuda kısa bir açıklama yapmak gerekirse brokoli, kilo almamızın aksine kilo vermemize yardımcı olan yeşil sebzelerden biridir. Özellikle içeriğinin yoğun lif içermesi nedeniyle hem hazmın hem de sindirimin hızlanmasını sağlayan brokoli, bu nedenle uzun süre tok kalarak kilo vermenize yardımcı olabilecek bir sebzedir. Aynı zaman da az kaloriye sahip olan brokoli haşlanarak, pişirilerek ya da çiğ suyu sıkılarak tüketilebilen sağlıklı bir sebzedir.

Aşağıdaki Kelimelerden Sitemize Ulaştınız;

brokoli, brokoli nedir, brokoli nasıl tüketilir, brokoli kilo aldırır mı, brokoli kilo yapar mı, brokoli kilo veridirir mi, brokoli zayıflatır mı, brokolinin içeriği, brokolinin özellikleri, brokolinin faydaları, brokoli içerisinde hamgi vitaminler vardır, brokoli çeşitleri, brokoli nasıl tüketilir, brokoli suyu, brokoli kaç kalori