Chia Tohumu Seti Mucizesi

Chia Tohumu Nedir?

Chia tohumu, Azteklerden günümüze dek kullanılan sağlıklı bir tohumdur. İçeriğinde bol miktarda protein ve lif bulunmaktadır. Ayrıca magnezyum, fosfor ve kalsiyum bakımından oldukça zengin bir besin kaynağıdır. Kuru yerde saklandığında uzunca süre tüketilebilen chia tohumunu geçmiş yüzyıllarda savaşçılar savaşa giderken yanlarında yiyecek olarak götürüyorlardı.

Ferolove Afrodizyaklı Parfüm

chia tohumu

Chia tohumu içerisinde bulundurduğu omega-3 sayesinde beyin sağlığını korumaya faydalı bir besindir. Ayrıca günlük tüketilen 1 yemek kaşığı chia tohumu kişinin alması gereken protein miktarını karşılamaya yetmektedir. İçeriğinde bulunan bol lifli yapısı sayesinde kendinden 8 kat fazla sıvıyı muhafaza ederek şişer ve hacmini genişletebilir. Bu yönüyle tok tutucu özelliği ortaya çıkmaktadır. Chia tohumu proteini ve lif bakımından yüksek değerlere sahip oluşudan dolayı diyetlerde çok sık tercih edilen bir üründür.

chia tohumu

Uzmanlarca uzun zamandır tercih edilmesi sağlıklı olarak bahsedilse de yeni yeni popülaritesi artmaktadır. Ünlü şarkıcılardan olan İrem Derici’nin kullanması ve faydasını görmesi ile adını zirveye taşıyan chiayı İrem Derici Chia Tohumu Seti olarak kullandığını sosyal medya hesabında takipçileriyle paylaşmıştır. İrem Derici Chia tohumu seti sayesinde 25 kilo kaybederek  50’li kilolara kadar düşmüş, görenleri şaşkına çevirmiştir.

irem derici chia tohumu seti

Chia Tohumu Seti Nedir?

Chia tohumu seti içinde chialı çay, shake ve tohum bulunduran bir paket ürünüdür. Kilo vermeye yardımcı olarak gündemde yerini almıştır. Kutu içerisinde Chia Tea , Chia Shake ve Chia Seeds olmak üzere üç paket bulunmaktadır.

chia tohumu seti

Chia Tea; chia tohumu ve bitkisel karışımlardan oluşan süzen poşetli çay şeklinde üretilmiş bir üründür. İçeriğinde bulunan bitki özleri metabolizmanızın hızlanmasını desteklerken, sindirim ve boşaltım sisteminizi de rahatlatarak toksinlerden uzak kalmanızı aynı zamanda iştah kontrolünü sağlamanıza faydalı oalcaktır.

Chia Shake; chia tohumu tozu ve bitkisel karışımdan oluşan bir içecek tozudur. Farklı alternatif olarak tercih edilmesi için üretilmiştir. Özellikle sıvı detoksu yaptığınız dönemlerde tercih edilebilir.

Chia Seeds; chia tohumundan oluşan bir pakettir. Saf chia tohumu tüketmek istediğinizde bu paketi tercih edebilirsiniz.

Chia Tohumu Seti Nasıl Kullanılır?

Chia Tea;  günde 2 defa kullanılması uygundur.  Ara öğünlerinizde 1 fincan sıcak su içerisine 1 adet süzen poşet çay konularak 3-5 dk kadar demlenerek tüketilmesi önerilmektedir.

Chia Shake;  günde 1 yemek kaşığı toz karşımı, 1 bardak süt ya da 1 bardak ayran ile iyice çalkaladıktan sonra 15-20 dk kadar bekletilip tüketilebilir. Günde 1 kaşık tüketilmesi yeterli olacaktır.

Chia Seeds;  günde 1 yemek kaşığı chia tohumunu 1 bardak süt , 1 bardak su ya da 1 kase yoğurt ile yarım saat kadar beklettikten sonra tüketebilirsiniz.

Chia Tohumu Nereden Bulabilirim?

Türkiye’nin il, ilçe, kasaba ve köyleri fark etmeksizin hemen her yerinden temin edebilirsiniz. Aynı zamanda Avrupa’dan da rahatlıkla sipariş vererek bir an önce sahip olabilirsiniz. Sizlerde Chia tohumu setini en uygun fiyat seçenekleri ile birlikte sahip olma fırsatını sizlerde yakalayabilirsiniz.

Biz Bu Kelimelerden Ulaştınız ; chia tohumu, chia tohumu, chia, çia, çiya, chia tohumu nedir, chia tohumu ne işe yarar, chia tohumu kullanımı, chia tohumu nasıl kullanılır, chia tohumu içeriği, chia tohumu sipariş, chia tohumu en uygun, chia tohumu fiyat, chia tohumu fiyatı, irem derici chia,

Ürün Seçiniz


Teslimat Bilgileriniz
Ad Soyad
Telefon Numaranız
E-Posta
Teslimat Adresi
Ülke
Şehir
İlçe
Sipariş Notu

Ödeme Yapınız
Kredi Kartı İle Ödeme
Kart Sahibi
Kart Numarası
Son Kullanım Tarihi
CVC

Mesafeli Satış Sözleşmesini Okudum ve Kabul Ediyorum. Bu bilgiyi göndererek, yukarıda vermiş olduğum bilgiler doğrultusunda benimle iletişime geçme yetkisini vermiş bulunuyorum. Bu web sayfasının Gizlilik Politikasını kabul ediyorum.