Cildiniz İçin Maydanozdan Faydalanın!

Ferolove Afrodizyaklı Parfüm

Maydanoz içerisinde C vitamini, kalsiyum, potasyum, kükürt ve A vitamini barındıran yeşilliklerdendir. Uzun yıllarca bitkisel tedavilerde kullanılmıştır. Pek çok rahatsızlık için önerilen maydanoz antioksidan maddeler yönünden çok zengindir.

Genel olarak maydanozun çözüm olarak önerildiği hastalıklara bakacak olursak güçlü idrar, balgam ve safra söktürür. Böbreklerin çalışmasını sağlar. Vücuttan ödem atar, kilo vermek için kullanılır. Karaciğeri temizlemeye yardım ediyor. Kanı temizler. Kansızlığa karşı etkilidir. Kan şekerini dengede tutar. Kadınların regl sancılarını azaltır ve düzensizliği giderir. İştah açar, sindirimi kolaylaştırır. Mide ve bağırsaklardaki aşırı gazı söktürür. Bulantıya iyi gelir.
Maydanoz kalsiyum kaynağıdır. Birçok hastalıkta önerilir ya da diğer bitkilerle beraber ilaç olarak kullanılır.

 

 

Maydanozun içinde bulunan Pro Vitamin A cilt için oldukça faydalıdır. Bundan dolayıdır ki gönderimize artık maydanozun cildimizi için faydasını konuşuyor olacağız.

Pro vitamin A vücutta bulunan kimyasal işlemleri aktif eder, böylelikle hücre yenilenmesini hızlandırır. Ayrıca bu vitamin ciltte sıvı tutulmasını da sağlar. Düzenli olarak kullanırsanız, sıkı ve düzgün bir cilde sahip olursunuz.

Şimdi sizinle maydanoz maskesinin tarifini paylaşacağım.
Malzemeler:
Yarım fincan maydanoz
2 yemek kaşığı labne peynir
1 yemek kaşığı krema
Yapılışı:
Maydanozu ince ince kıyın. Diğer malzemelerle karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı yüzünüze sürün ve 20 dakika bekleyin. Ilık su ile durulayın.

Haftada bir kez uygulamanızı öneririz.

Hastalıklar için kullanılan maydanoz cildinizi de ışıl ışıl yapacaktır.