Doğal Yollarla Yüzdeki Kırışıklıklar Nasıl Giderilir ?

Cildiniz geçen zamana strese ve dıştan gelen etkilere ayrıca bunun gibi bir çok şeye dayanamayıp kırışır ve cilt kırışıklıkları geçmesi zor hatta imkansız olarak bilinir.

Ferolove Afrodizyaklı Parfüm

kirisiklara-karsi

Bizde bu konuyu ele alarak kırşıkların doğal yollarla geçmesi için birkaç yöntem ele aldık kırışıkları doğal yolla geçirmek için aşağıda sıraldığımız yöntemlerden birini deneyebilirsiniz. Sizde kırışıklara karşı önerdiğimiz gerek beslenme gerek dıştan maske olarak yazdığımız yöntemleri deneyebilirsiniz.

Kırışıklıklar için Yoğurt Maskesi

Cilt kırışıklığı için yoğurt maskesini uygulamadan önce cildinize buhar maskesi veya çok iyi bir şekilde temizleyin. Gözeneklerin açık olması gerekmektedir.

kirisiklik1

Malzemeler

Yoğurt (1 tatlı kaşığı)

Bal (yarım çay kaşığı)

Muz (çeyrek)

Yarım Portakal (Limon gibi suyunu sıkın)

Uygulanılışı

Bütün malzemeleri bir kaseye koyun. Ardından malzemeleri özellikle muzu ezerek kıvamına getirin. Ardından maske hazır olacaktır. Yoğurt maskesini parmaklarınızın ucu ile cildinize masaj yaparak uygulayın. Yaklaşık olarak 15 dakika bekleyin. Ardından ılık bir su ile cildinizi yıkayın. Hemen sonrasında ise nemlendirici bir krem kullanmayı ihmal etmeyin.

Yoğurt ve Bal genişlemiş gözenekleri sıkılaştırmada yardımcı olur. Muz ise kırışıklıkların kapanmasına destek olarak tahribatı ortadan kaldırır.

Kırışıklıklar için Limon Suyu

Limon suyu tamamen doğal ve cildi gerginleştiren bir etkiye sahiptir. Limon suyu cildinizdeki kırışıkları ve genişlemiş olan kırışıklık hatlarını sıkılaştırmaya yarar. Limon suyu ile gün içerisinde 2 defa sabah ve akşam yatmadan önce derin kırışıklıkların olduğu yerleri ovabilirsiniz.

Limon suyu cildinizi biraz kurutabilir. Limon suyunu kırışıklıklara uyguladıktan sonra ılık bir su ile cildinizi yıkayabilirsiniz. Ayrıca limon suyu cildinizdeki koyu halkaları ve kırışıklık işaretlerini kurtarmakta birebirdir.

ideal-bir-yuz-nasil-olmali-3888267_5874_o

Kırışıklıklar için Vitaminler

Yaşlanmaya ve cilt kırışıklıklarına meydan okuyan 3 vitamin vardır. Bu vitaminler E vitamini , C vitamini ve K vitaminidir.

E vitamini cildinize zararlı ışınların ve derin kırışıklıklara sebebiyet tanıyan radikallere karşı cildinizi korumaya yardımcı olur. Aynı zamanda hava kirliliği ve UV ışınları gibi zararlı etkenlere direnç sağlar.

C vitamini ise cildinize sıkılık ve geni kalmanızı sağlayacak enerjiyi depolar. Aynı zamanda C vitaminini bir çok gıdadan almak kolaydır. Limon, portakal, greyfurt gibi bir sürü besin C vitamini içerir.

Bize bu kelimeleri kullanarak ulaştınız ; yüzdeki kırışıklıklar için bitkisel çözüm , yüzdeki kırışıklıklar için maske , yüzdeki kırışıklar nasıl giderilir bitkisel , yüzdeki kırısıkları gidermek icin ne yapmalı , yüzdeki kırışıklıklar nasıl giderilir , göz kırışıklıkları nasıl giderilir , yüzdeki kırışıklıklar için krem , yüzdeki kırışıkları geçirmek için yöntemler