Dondurma Kilo Aldırır mı?

Dondurma yaz aylarının vazgeçilmez soğuk tatlısıdır. Dondurmayı neredeyse herke sever. Sevmeyeni yok denecek kadar azdır. Bir çok çeşidi bulunur. Meyveli, çikolatalı, kaymaklı derken envayi çeşit dondurma ile kaşılaşabilirsiniz. İçeriğinde süt, salep gibi maddeler bulunduran dondurma hakkında en merak edilen soru ise kilo aldırıp aldırmadığıdır. Dondurmalar genellikle fabrikasyon üretim olsa da evde yapanlarda vardır.

Ferolove Afrodizyaklı Parfüm


Dondurma Kilo Aldırır mı?

Dondurma kalori değeri bakımından bakıldığında sade 100 gram kadar dondurma 200 kalori civarındadır. İçerdiği yağ ve şekere de bakarsak dondurmanın sık tüketilmesinin kilo aldırdığını görebiliriz. Çeşitlerine göre kalori değeri değişen dondurma ortalama 2 ara öğün değerindedir ve bu durum sık tekrarlanırsa kilo aldırıcı olur. Eğer kilo kontrol sürecine hazırlanıyorsanız hem miktarını hemde tüketim sıklığını azaltmanız gerekmektedir.


Dondurma Diyeti Bozar Mı?

Kilo kontrol sürecinde iseniz ve dondurma yemeden duramıyorsanız düşük kalorili dondurmaları haftada 1 kez ve tek top olacak şekilde tüketir ve su tüketiminize dikkat ederseniz hem dondurmadan vazgeçmemiş hemde kilo verme sürecinize ihanet etmemiş olursunuz. Son dönemlerde diyet yapanları düşünerek üretilen dondurmalar sayesinde diyetinizi bozmadan kilo verebilirsiniz.


Diyet sürecinde tercih ettiğiniz dondurmanın kalorisi önemlidir. Örneğin bol çikolatalı bir dondurma tercih ettiğinizde ortalama 310 kalori alırsınız. Bunun içinde 2 saat kadar tempolü yürümeniz gereklidir. Bunu yapmadığınızda ise kilo almama gibi bir durum olamaz. Spor yapmaya ara verdiğiniz dönemlerde dondurma tüketmemelisiniz. Ayrıca diyet sürecinde ya da normal süreçte tüketilen paket dondurmlar yağ ve şeker içerdiği için özellikle bel bölgesinde yağlanmaya neden olmaktadır.