Dukan Diyeti Nasıl Yapılır?

Son zamanlarda ismini diyet yapanlardan sıkça duyduğumuz diyetlerden biri dukan diyetidir. Protein ağırlıklı olduğu bilinen dukan diyeti, Dr. Pierre Dukan tarafından yaratılmış zengin beslenme önerileri ve tavsiyeleri ile oluşturulmuş meşhur diyetlerden biridir. Birçok kişi tarafından denenmiş ve olumlu sonuçlar alınmasına yardımcı olmuş dukan diyeti başlangıçta 4 önemli aşamadan bir araya gelmiş ve bu 4 aşama üzerinden devam etmiştir. İşte 4 aşamadan oluşan dukan diyeti ve dukan diyeti örneği.

Ferolove Afrodizyaklı Parfüm

1- Hazırlık Aşaması: Bu ilk aşama, ne kadar kilo kaybetmek istediğinize bağlı olarak 1-10 gün arası sürüyor. Örneğin, 10-12 kg vermek isteyen birisi için bu süre bir hafta. Hazırlık döneminde hemen hemen hiç karbonhidrat alınmadan herhangi bir kalori hesabı yapılmadan beslenmeniz sadece yağsız proteinlerden olmalıdır. Yağsız süt ve yulaf kepeği bu aşamada tüketilmesi gereken besinlerdir.

2- Hedef Aşaması: Bu aşamada, 1. aşamadaki gıdaları tüketmeye devam ediyorsunuz. Sadece, diyetinize iki günde bir nişastasız sebze ekleniyor. Bu aşama hedeflediğiniz kiloya ulaşıncaya kadar devam ediyor.

3- Takviye Aşaması: Bu aşama da diyetinize karbonhidrat eklenmeye başlıyorsunuz. Haftada iki kere ‘kutlama öğünü’ diye adlandırılan istediğiniz her şeyi yiyebileceğiniz bir döneme giriliyor. Haftada bir gün, sadece yağsız protein tüketiliyor.

4- Koruma ve Sabitleme Aşaması: Bu son aşama üç kuralı yaşam biçiminiz haline getirmek üzerine kuruludur. Bu üç kural ise;
– Haftada bir gün sadece protein yeniyor. (her hafta aynı gün olmalı.)
– Hayatınızın sonuna kadar günde 1,5 yemek kaşığı yulaf kepeği tüketiliyor.
– Asla asansör ve yürüyen merdiven kullanılmıyor. Günde 20 dakika yürüyüş yapılıyor.

Dukan Diyeti Programı

Kahvaltı

– 2 Yumurta

– 1 parça beyaz peynir

– Yulaf kepeği krebi

– Tatlandırıcılı çay yada hazır kahve

Ara Öğün

– 1 kase yoğurt

Öğlen Yemeği

– Sınırsız ızgara köfte(yağsız)

– Diyet kola

Ara Öğün

– Bir kase yoğurt

Akşam Yemeği

– Yulaf ezmeli yayla çorbası

– Haşlanmış tavuk

– Yulaf kepeği krebi

Ara Öğün

– 2 tane ceviz

Aşağıdaki Kelimelerden Sitemize Ulaştınız;

diyet, diyet örneği, meşhur diyetler, popüler diyetler, ünlülerin diyetleri, dukan diyeti, dukan diyeti nedir, dukan diyeti nasıl yapılır, pierre dukan, dukan diyeti sağlıklı mı, sağlıklı diyet, en iyi diyet, en sağlıklı diyet hangisi, kilo kontrol, form, ideal kilo