Düzenli Uyku Sayesinde Kilo Vermek

Düzenli Uyku Sayesinde Kilo Vermek

Dünyada isim yapmış birçok ünlünün beslenme uzmanlığını yapan Don Saladino, The Daily Mail gazetesine verdiği demeçlerde düzenli uyku uyuyan kişilerin daha çabuk kilo verdiğini söyledi. Don Saladino tarafından yapılan açıklamalar bununla da sınırlı değil. Özellikle sporla desteklenen diyetlerde spor için gereken enerji ve hormon sarfiyatının düzgün bir uykuyla tam performans sergilediğini söylüyor.Enerji düzeylerinin düzenlenerek gün boyunca daha düzgün ve sağlıklı işlemesi iyi bir uykudan geçiyor. Düzenli bir uyku için ise gece uykusunun en az 7 saat olması icap ediyor. Düzenli bir uykudan kasıt hem en az 7 saat hem de rahat bir uykudur. Bu yüzden uykuyu engelleyen ve rahatı bozan sonuçları da ortadan kaldırmak gerekiyor.

Ferolove Afrodizyaklı Parfüm

Uykunun Kilo Verme İle Dostluğu

Düzenli uyku haricinde gün içerisinde yapılması gerekenler için de önemli demeçler veren Saladino, beyaz şeker ve beyaz un mamullerinden kaçınmak gerektiğini vurguladı. Ülkemizde de profesörlerin sıklıkla vurguladığı bu husus şeker, tuz ve yağ ürünlerinde uzak durulmasını gerektiriyor.

Uykusunu iyi alamayan ve güne yorgun bir kafayla başlayan kişilerin gün boyunca stres sahibi olması ve bazı durumlar karşısında fevri hareketlerde bulunması kaçınılmaz. Stres durumlarının ve sinirsel bozuklukların ortaya çıkmaması için rahat bir uyku çekmek şart. Moral olarak üst seviyelerde olan kişiler hem daha enerjik olacak hem de bu enerji ile daha keyifli spor yapabileceklerdir.Diyet denilince akıllara ilk gelen şey zayıflamak olsa da diyetin kelime manası itibariyle beslenme alışkanlığı, düzenli beslenme düzeni, sağlıklı yaşam için iyi bir beslenme listesi anlamlarını taşıyor. Diyet için uyku sayesinde kilo vermek çok da zor değil. Düzenli uyku sayesinde kilo vermek için uygun ortam ve şartları hazırlayıp yediklerimize dikkat etmemiz yeterlidir.