İyot Damlası Nedir? Faydaları ve Zararları Nelerdir?

İyot Damlası Nedir?

İyot damlası, iyot içeriği ile  vücudun iyot eksikliğine karşı önerilen bir takviye üründür. İyot damlası hap, kapsül ya da suda eritilen katı ilaçlar gibi değildir. Sıvı bir şekilde üretilmiştir. İçme suyu içine  2 ya da 3 damla ilave edilerek tüketilir.

Ferolove Afrodizyaklı Parfüm

 

iyot damlası

İyot Damlasının Faydaları Nelerdir?

İyot damlası iyot eksiklikleri için çok faydalı bir üründür.İyot, insan ve hayvanların normal büyüme ve gelişmesi için gerekli olan önemli bir besin maddesidir. Vücudumuzdaki iyodun büyük bir kısmı tiroit bezinde bulunur ve tiroit hormonlarının yapımında kullanılır. Bu hormonlar vücudun normal büyümesi ve zihinsel gelişmesi ile birlikte vücut ısısının ve enerjisinin oluşması gibi olayların devamını sağlar. İyotça fakir topraklarda yetiştirilen yiyeceklerde ve bölge sularında yetersiz miktarda iyot bulunur. Bu besinlerle beslenen bireyler yeterli miktarda iyot alamazlar.  Bu nedenle iyot damlası takviyesi ile gerekli olan iyodu vücudumuza almış oluruz. İyodun bilinen faydaları ise ;

iyot damlası faydaları

 • Tiroid hormonlarının yapımında kullanılır.
 • Metabolizma hızınının devamlılığını sağlar.
 • Kemiklerin güçlenmesini sağlar.
 • Tırnaklar ve saçların güçlenmesi için gereklidir.
 • Düzenli çalışan beyin ve sinir sistemi için iyoda ihtiyaç vardır.
 • Eksikliğinde guatr, büyüme gelişme bozukluğu,zeka geriliği gibi rahatsızlıklar görülür.
 • Kısırlık üzerindeki etkileri araştırılmakla beraber kısırlığa karşı faydalı olduğu bilinmektedir.
 • Eksikliğinde olağan dışı kilo alımı görülür. Özellikle karın, basen ve bel yağlanmaları çok fazla olur.
 • Yorgunluk, stres ve depresyon belirtileri görülmesi eksikliğinden kaynaklıdır.
 • Kabızlığa karşı yararlıdır.

İyot Damlasının Zararları Nelerdir?

İyot damlası doğru kullanılmadığı aşırı dozda tüketildiği durumlarda zararlı olabilir. Önerilen dozdan fazlasını kullandığınız her üründe olduğu gibi iyot damlasınında yan etkileri oluşabilir. Aşırı dozda iyot alımı vücudu olumsuz etkileyebilir. Aşırı dozdan kaynaklı bilinen zararları ise;

iyot fazlalığı zararları

 • Deri alerjileri
 • Sivilce
 • Guatr, kısırlık, büyüme bozukluğu gibi rahatsızlıklardır. Aşırı alımı da eksikliği gibi tiroidin yapısını bozacağı için bu tür rahatsızlıklara neden olacaktır.
 • Hamilelik döneminde fazla tüketilmesi sağlıksız olacaktır.
 • Hipertansiyon hastalarının fazla alması doğru değildir.
 • 18 yaşından küçüklerin aile kontrolü ya da doktor izni ile kullanması gerekmektedir.

İyot Damlası Kullanıcı Yorumları

İyot damlası kullananlar kilo verme konusundaki etkisinde bir noktada birleşiyor. İyot damlası kullananlar düzenli kullanımlarda bel, basen ya da karın yağlarının erimesine katkı sağladığı konusunda hem fikirdir. İyot damlası kadın erkek farketmeksizin her birey tarafından kullanılabilir. İyot damlası kullananlardan birebir yaşadıklarını dinlemek istiyorsanız videoyu izleyebilirsiniz.

 

İyot Damlası Nasıl Kullanılır?

iyot damlası nasıl kullanılır

İyot damlası, günlük kullanım miktarı 2 yada 3 damla kadardır. 1 bardak içme suyu içerisine 2 yada 3 damla iyot damlasını damlatarak tüketebilirsiniz. Önerilen dozdan fazla kullanılması doğru değildir. Herhangi bir yan etkisi görülmesi halinde ilacın kullanımı bırakılıp doktora başvurulması önerilir.

 

İyot Damlasını Nereden Alabilirim?

İyot damlası konusunda piyasada çok fazla ürün bulunmaktadır. Güvenilirlik anlamında satın alabileceğiniz site ise : http://www.iyotdamlasisatisi.com/  adresindedir. Bu linke tıklayarak sipariş verebilirsiniz. Türkiye’nin il , ilçe, kasaba , köy olmak üzere her yerden sipariş verebilirsiniz. Ayrıca Avrupa’dan da sipariş verebilir ve en kısa sürede ürüne ulaşabilirsiniz. Hızlı kargo ve kapıda ödeme imkanlarından yararlanabilirsiniz.

 

Bu ürün bir ilaç değildir. Beklenmedik bir yan etkisi görüldüğünde hekime başvurmanız önerilir.

Bize bu kelimelerden ulaştınız: iyot damlasi , iyot damlasi trioid, iyot damlasi kilo verme , iyot damlasi zayiflama, iyot damlasi kilo verdirme , iyot damlasi zayiflatma, iyot damlasi kullananlar , iyot damlasi ile kilo verme, iyot , iyot eksikligi, iyot eksikligine iyot damlasi, iyot damlasi siparis, iyot damlasi ankara , iyot damlasi istanbul , iyot damlasi siparis , orijinal iyot damlasi  , orjinal iyot damlasi , iyot damlasi satin al, iyot damlasi fransa , iyot damlasi amerika , iyot damlasi almanya, iyot damlasi avrupa siparis

 

 

Ürün Seçiniz


Teslimat Bilgileriniz
Ad Soyad
Telefon Numaranız
E-Posta
Teslimat Adresi
Ülke
Şehir
İlçe
Sipariş Notu

Ödeme Yapınız
Kredi Kartı İle Ödeme
Kart Sahibi
Kart Numarası
Son Kullanım Tarihi
CVC

Mesafeli Satış Sözleşmesini Okudum ve Kabul Ediyorum. Bu bilgiyi göndererek, yukarıda vermiş olduğum bilgiler doğrultusunda benimle iletişime geçme yetkisini vermiş bulunuyorum. Bu web sayfasının Gizlilik Politikasını kabul ediyorum.