Kahve Kilo Aldırır mı

Kahve bir çok çeşidi bulunan sıcak ya da soğuk tüketilebilen bir içecektir. Bir çok ülkenin kültüründe yer alan kahve zamanla değişimler göstererek damak tadına göre değiştirilmiştir. Örneğin; sade olarak kullanılan kahveler zamanla değişimlere uğrayarak kremalar eklenmiş, karamel ya da çikolatalar ile lezzetlendirilmiştir. Bu noktadan sonra kahvenin kalorisinde değişimde kaçınılmaz olmuştur. Böyle bir durumda bakıldığında masum olarak yola çıkan kahvenin ilerleyen zaman ve teknoloji ile pekte masum kalmadığını söylemek doğru olacaktır.

Ferolove Afrodizyaklı Parfüm

Türk kültüründe bulunan ve yüzyıllardır namını sürdüren Türk Kahvesi  sade yapıldığında diğer Avrupa-i kahvelere göre masum ve sağlıklıdır. Örneğin; ünlü bir kahve markasının ürünü olan Mocha kahve’nin kalorisi 200 kadardır. Fakat sade 1 fincan Türk kahvesi içtiğinizde yalnızca 1 kalori almış olursunuz. Ayrıca metabolizma hızınız artar ve sindirim sisteminiz rahatlar. Gün içerisinde daha enerjik olmanız konusunda faydalıdır. Türk kahvesi metabolizma hızını arttırarak kalori yakımına yönelteceği için zayıflamak isteyenlerin tercihi olmalıdır. Ayrıca bayanlar için her gün düzenli olarak tüketilen Türk kahvesi rahim kanserine karşı koruyucu özelliğe sahiptir.

Kahvenin kilo aldırıp aldırmadığı konusunda ise verilmesi gereken cevap nasıl tercih ettiğinizdir. Eğer zayıflamak, incelmek , forma girmek istiyorsanız tek tercihiniz sade Türk kahvesi olmalıdır. Kilo kontrol sürecinin en sağlıklı içeceklerinden biri olan sade Türk kahvesi sosyal ortamlarınızdan uzaklaşmadan arkadaşlarınızla buluşmalarınızda size ne içeceğim düşüncesini unutturan hemde diyetinizi bozmayan sağlıklı bir içecektir. Ayrıca sabahları aç karna tüketilen Türk kahvesi ile kilo vermek daha hızlı ve kolay olacaktır. Eğer kilo almak, selülit oluşumu, yaşlanma, cildinizin yaşlanması gibi konuları çokta önemsemiyorsanız bol bol nescafe, şekerli kahyveler, kremalı kahveler, çikolatalı kahveler tüketebilirsiniz.