Kan Grubuna Göre Diyet: Siz Hangi Besinleri Tüketmelisiniz?

0 gurubu: Bu grupta kilo problemlerindeki en büyük etken, buğday tohumu ve tam buğday ürünlerindeki glütendir. 0 kan grubundakilerin bol miktarda iyotlu tuz, deniz ürünleri, kırmızı et, ıspanak, karaciğer ve brokoli ile beslenmeleri tavsiye edilmiştir. Yumurtadan, süt ürünlerinden deniz kabukluları, kalamar, karnabahar ve lahana tüketilmemesi konusunda uyarılar yapılmıştır. Süt ve süt ürünlerinin metabolizmada yavaşlamaya neden olduğu ileri sürülmüştür. A ve B grubundakilerin sindirim sistemine zararlı gelen domates, 0 grubu için bir sorun teşkil etmemektedir.

Ferolove Afrodizyaklı Parfüm

A grubu: Bu gruptaki bireylere kırmızı et yediklerinde ağırlık hissi gelir. Enerji kaybına uğrarlar, vejetaryen beslenmeleri önerilir. Ayrıca süt ve süt ürünlerini sindirmeleri de zor olur. Et yerine haftada 2-3 kez balık veya tavuk eti de tavsiye edilebilir. Mümkün olduğunca ‘doğal sebze’ tüketilmelidir. Listede biber, domates, patates ve lahanaya yer verilmemelidir. Havuç, balkabağı ve ıspanak bu kan grubu için oldukça yararlıdır. Son olarak bu grubun beslenme düzenine kabak çekirdeği, ay çekirdeği, badem, ceviz gibi birçok kuruyemiş ve tohum katkıda bulunabilir.

B Grubu: B kan grubuna sahip kişiler kilo verirken zorlanmazlar. Domates tüketilmemelidir. B grubuna dâhil olanlar tavuk etinden uzak durup koyun ve kuzu eti tüketmelidirler. B grubundakiler için mısır, nohut, karabuğday, mercimek, fıstık ve susam, buğday kilo aldırabilecek yiyeceklerdir. Bu yiyecekler bireylerde yorgunluk, vücudun su tutması ve kan şekerinde düşme şeklinde sorunlara gebedir. Derin denizlerde yaşayan balıklar da B grubu için faydalı yiyecekler olabilir. Fakat ıstakoz, karides, kalamar ve midye gibi deniz ürünleri tüketilmemelidir. Kan grupları arasında süt ve süt ürünlerinden yarar sağlayan tek grup B’dir.

AB Grubu: 

A ve B gruplarına tavsiye edilmeyen yiyeceklerin birçoğu AB grubu için de geçerlidir. Fakat diğer kan gruplarına önerilmeyen domates AB için tam tersidir. AB grubundakiler domates tüketebilir. Et ve yumurtadan kaçınılmalıdır. İllaha et yenilecekse de yanında mutlaka sebze bulundurulmalıdır. Süt ürünlerinin tümünü, deniz ürünlerinin birçoğunu ve birçok taze sebzeyi tüketebilirler.