Karatay Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır?

Karatay Diyeti Nedir?

Sağlıklı beslenme ve zayıflama konusunda birçok başarıya imza atan Canan Karatay, oluşturduğu Karatay diyet listesi kendisinin de söylediği gibi bir diyet değil yaşam biçimidir. sayesinde yavaş yavaş ve salıklı olarak kilo verecek, verdiğiniz kiloları geri almayacaksınız. Karatay diyetini bir yaşam tarzı haline getirmeyi başaran insanlar ilk aşama olarak kilo almamaya başlar, yağlar depo edilmez daha sonra az bir durağanlık dönemi yaşadıktan sonra depo edilen yağlar kırılarak kalıcı olarak kilo verirler. Karatay diyeti daha sonra bırakılan bir diyet olmadığı için hiçbir zaman verilen kilolar alınmaz. Karatay diyeti sayesinde kişinin ömür boyu kilo problemi olmaz.  Karatay diyetinde kesinlikle yasak olan besin grubu karbonhidrattır. Karatay’a göre yağ olarak depolanan şey yağ değil, karbonhidrat grubudur. Yağ yediğinizde bu, vücudunuza yağ olarak girmez. Karatay’a göre insan vücudundaki yağın nedeni hareketsizlikten ve karbonhidrat grubuna giren yiyecekler tüketmesindendir.

Ferolove Afrodizyaklı Parfüm

Karatay Diyeti Nasıl Yapılır?

Karatay Diyeti 1 hafta boyunca uygulayacağınız bir diyet programıdır. İstediğiniz kiloya ulaşana kadar uygulayabileceğiniz bir diyettir. Karatay Diyeti yağ yakımın hızlandırır ve hormonların harekete geçmesini sağlayarak sağlıklı bir şekilde kilo vermenize yardımcı olur.

Karatay Diyetinde 7 gün boyunca her güne farklı yiyecekler vardır. Ama diyetin demirbaşlarından olan haşlanmış yumurta her kahvaltıda vardır. Diyet zayıflamak için aç kalmayı amaçlamaz. Her şeyden yiyerek zayıflamayı amaçlar. Öğlen yemeklerinde zeytinyağlı yemeklerden yiyebilirsiniz. Yediklerinizin yanında ekmek yememek için taze ceviz içi ya da fındık kırılarak tüketilmelidir. Bol miktarda su içilmelidir. Yemeklerde tuz kullanmaktan uzak durulmalıdır. Ara öğünlerde meyve ve yoğurt tüketilmelidir. Akşam yemeğinizde şiş kebap dahi yiyebileceğiniz bir diyettir Karatay diyeti. Yalnız yanında pilav, patates kızartması, pide yenilmemelidir. Ara öğünde atıştırmalıkların yanında bitki çayı ya da türk kahvesi içebilirsiniz. Fakat diğer kahveler yasaktır.