Kolesterole Karşı Bu Besinleri Yiyin!

Özellikle Kurban bayramının yaklaşması ile birlikte uzmanlarda kalp hastalarına, tansiyon hastalarına ve şeker hastalarına bol bol uyarı yapmayı ihmal etmemişlerdir. Daha çok kalp hastalarına ve yüksek kolesterolü bulunan hastalara uyarı yapan uzmanlar bu nedenle bayram boyunca bu kronik hastalığı bulunan kişilerin mutlaka beslenme alışkanlıklarını kontrol altında tutarak doğru beslenmelerini önermiştir.

Ferolove Afrodizyaklı Parfüm

Ette yüksek oranda hayvansal yağ bulunması nedeniyle kolesterolün yükselmesine ve olumsuz sonuçların ortaya çıkmasına neden olduğunu söyleyen uzmanlar bu nedenle kişilerin mutlaka sağlığını tehlike altına atmadan az miktarda et yemelerini ve özellikle yağsız ve az tuzlu olarak tüketmelerini önermiştir. Bunun dışında yine kolesterolün yükselmesinde büyük etkisi olan sakatat yiyeceklerin tüketilmemesi konusunda uyarıda bulunan uzmanlar sakatat tüketmenin özellikle yaz aylarında tüketilmesinin ciddi anlamda olumsuzluklar yaratacağını bildirmişlerdir.

Ancak kolesterol hastalarının kolesterol problemi ile mücadele edebilmelerinin mümkün olduğunu söyleyen uzmanlar özellikle kolesterol ile savaşan bazı besinlerin olduğunu ve bu besinleri gün içerisinde daha sık tüketmelerini önermişlerdir. Kolesterol ile savaşan besinlerden nahsetmeden önce kolesterolün yükselmesine neden olan bazı besinlerden bahsedelim. Bu besinlerin başında özellikle fast food yani hazır yiyecekler gelmektedir. Bunun dışında trans yağlar, hayvansal yağlar, sakatat, ağır yiyecekler, çok tuzlu yiyecekler, kızartmalar, ağır hamurişleri gelmektedir.

Bunun dışında kolesterolün düşmesine neden olan ve yüksek kolesterol ile savaşan bazı besinler ise şöyledir. Başta zeytinyağı olmak üzere; elma, ahududu, balık, badem, greyfurt ve lif açısından zengin olan havuçtur. Aynı zaman da kalorisi düşük sağlıklı yiyecekler arasında da yerini alan bu besinleri daha çok tüketerek kolesterolünüzün yükselmesine engel olabilirsiniz. Bunun dışında bayram boyunca fazla kalorili yiyecekler tüketmemizden ötürü gün içerisinde yürüyüş yapabilir, bazı egzersizleri uygulayarak aynı zaman da kilonuzu da dengeli bir şekilde koruyabilirsiniz.

Aşağıdaki Kelimelerden Sitemize Ulaştınız;

kolesterol, kolesterol kaç olmalı, kolesterol nedir, kolesterole iyi gelen yiyecekler, kolesterolü düşüren yiyecekler, sağlıklı beslenme, diyet, hastalıklar, kalp hastalıkları, kolesterolün etkisi, kolesterolün zararları, kolesterol nasıl geçer, kolesterol tedavisi, yüksek kolesterol