Limon Suyu Detoksunun Faydaları

Limonlu su detoksu, kilo vermek ve metabolizmayı canlandırmak için popüler bir yoldur, ancak yeni bir şok diyetine girmeden önce dikkate alınması gereken bazı önemli noktalar vardır.

Ferolove Afrodizyaklı Parfüm

Limon Suyu Nedir?

Limon suyu, oldukça sade bir şekilde, tipik olarak taze bir limondan, ona ilave edilmiş su ile düzenli bir sudur. Tazeleyici ve besleyici bir içecek için yaklaşık 2 çorba kaşığı limon suyunu, bir bardak suya ekleyebilirsiniz.

 

Limon Suyu Detoks Diyeti

Limonlu su detoks diyeti çeşitli formlarda gelir, bunlardan bazıları sadece limon suyunun tüketildiği “ana temizlemeyi” tavsiye eder. Bazı limon suyu detoks diyetleri de, tam bir diyetsel alımdan ziyade, yemek yerine veya ek olarak limon suyunu kullanır.

 

Limon suyu detoksunda çok fazla su içtiğiniz için, normalden daha fazla idrara teşvik ederek vücudun istenmeyen toksinleri temizlemesine yardımcı olabilir. Limon suyundaki sitrik, askorbik ve malik asit gibi aktif maddeler de metabolik aktivitelere yardımcı olur. Diğer sağlık etkileri arasında bağışıklık sistemi ve sindirim sistemi destekleri bulunur. Bir limon suyu detoks diyeti kalorileri azaltmanıza yardımcı olabilir ve bazı sağlık yararları sağlarken, vücudunuzun ihtiyacı olan protein ve karbonhidratları almanızı sağlamak için diğer sağlıklı beslenme alışkanlıklarının tamamlayıcısı olarak kullanılmalıdır. Daha iyi sağlık için gerçek yaşam tarzı değişiklikleri takip edildiğinde bir temizliği veya detoks daima en etkilidir.

Limon Suyu Detoksunun Faydaları

Limonlu su detoksu, kilo kaybı, bağışıklık sorunları ve sindirim gibi pek çok açıdan size yardımcı olabilir.

 

Toksinleri atar

Belirtildiği gibi, idrara çıkma oranlarını arttırarak ve aktif olarak karaciğer fonksiyonunu uyararak, limon suyu metabolizma ve sindirim sistemlerinde ilgili etkilere sahip olabilen vücuttaki toplam toksininizi azaltabilir.

 

Kilo kaybı

Limon suyunda çok az kalori var, fakat sürekli su alımına ek olarak besinlerin yoğunluğu, kendinizi tok hissetmenize yardımcı olacaktır. Düşük kalorili, kilo verme diyetiyle birlikte kullanıldığında, bu meyve suyu aşırı ve gereksiz atıştırmayı önlemeye yardımcı olabilir.

 

Sindirim

Limon suyu midemizde bulunan asitlere benzer ve bu sindirim fonksiyonlarını tamamlayabilir, besin alımını iyileştirebilir, enfeksiyonları ortadan kaldırabilir ve bağırsaklarınızdaki bakteriyel ortamı dengeleyebilir.

Limon Suyu Detoks Yan Etkileri

Limon suyu detoksı ile ilişkili birincil yan etkiler arasında, mide ekşimesi, dehidratasyon ve diş sağlığı sorunlarıdır. Limon suyundaki yüksek asit seviyesi dişlerinize zarar verebilir ve asit reflü hastalığını da tetikleyebilir. Diğer taraftan, limon suyundaki askorbik asit diüretik olarak işlev görebilir ve normal çalışması gereken sıvıları yıkayabilir.

Bize bu kelimelerden ulaşabilirsiniz: limon zayıflatırmı, limon zayıflama, limon zayıflatırmı kadınlar kulübü, limon zayıflamak, limon zayiflatma, limon zayıflamaya yardımcı olur mu, limon zayıflama kürü, limon zayıflamak için nasıl kullanılır, limon zayiflatirmi faydalari, limon zayıflatırmı kilo mu aldırır, limon zayıflama diyeti, limon zayıflama kadınlar kulübü, limon zayıf, limon bal zayıflama, limonlu zayıflama çayı, limon diyetiyle zayıflama, limonun zayıflama etkisi, limon ekstresi zayıflama, limon zayıflatır mı

Bilgilendirme
Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği: 01.10.1985 tarihli ve 5777 sayılı Aktarlar, Baharatçılar ve benzeri dükkanlar hakkında genelge ile Aktar ve Baharatçılara ilişkin açılış ve denetim işlemleri ile adı geçen yerlerde belirli koşullar altında Bitki ve Drogların satılabilmesine izin verilirmiştir. Bu genelge ile satılması mahzurlu ve tehlikeli olan maddelerde belirtilmektedir.

T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu:
Geleneksel Tıbbi Ürünler ve Gıda Takviyeleri hakkında bilinmesi gerekenler başlıklı bilgilendirmesinde: “Dünyanın pek çok ülkesinde Bitkisel ürünlerin “Fitoterapi” adı altında Sağlık alanında kullanıldığı bilinmektedir. “Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” tüm ince ayrıntıları ve detayları düşünülerek hazırlanıp vatandaşlarımızın sağlığını koruyacak bir çerçevede uygulamaktayız.”

Satışa sunulan (Bitkisel ve Gıda Takviyesi mahiyetindeki vb.) ürünler ile alakalı olarak T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz KurumuGeleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” ve T.C Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ilgili kanunlarında yayımlanan yasa gereği Bitkisel Ürünlerin Bitkisel drogların Gıda Takviyesi vb. ürünlerin Tanıtım ve Reklamlarında Endikasyon Belirten, Hastalıkları Rahatsızlıkları Tedavi eden Hastalığı iyileştirdiği gibi yazıların ve Sağlık Beyanlarının bulunması yasaklandığından dolayı Ürünler ile ilgili bu kısımda Ürün Markası, Ürün Adı, Ürünün İlgili Bakanlık İzin ve Belge Numarası, Ürünün İçeriği, Ürünün Kullanımı, Ürünün Muhafaza Şartları ve Uyarı mahiyetindeki üretici bilgilendirmeleri bulunacaktır.