Magnezyum Hakkında İnanılmaz Bilgiler

Magnezyumun sağlık yararları arasında kabızlık, eklamptik nöbetler ve astımın önlenmesi sayılabilir. Sinirlerinizi, kaslarınızı ve kemiklerinizi sağlıklı tutar. Aynı zamanda protein sentezi ve hücresel metabolizmasında yardımcı olur. Magnezyum normal bir kalp atışını sürdürmek için hayati önem taşır ve doktorlar tarafından kalp ritmindeki düzensizlikleri tedavi etmek için kullanılır.

Ferolove Afrodizyaklı Parfüm

Diğer sağlık yararları arasında, osteoporozun azaltılması ve şeker seviyesinin korunması, diyabet, sırt ağrısı ve çeşitli psikiyatrik bozukluklar üzerindeki olumlu etkileri sayılabilir. Bundan dolayı Antik Mineral Magnezyum Yağı kullanımı oldukça popülerdir.

Magnezyum Nedir?

Magnezyum, genel sağlığın korunması için vücudumuzun ihtiyaç duyduğu temel bir mineraldir. İnsan vücudunun kalsiyum emilimine yardımcı olan ve dişlerin ve kemiklerin oluşumunda ve güçlendirilmesinde önemli bir rol oynayan temel minerallerden biridir.

Magnezyumun Önemi Nedir?

Tıbbi uzmanlar, günlük diyetimize yeterli vitamin ve mineral alımının önemini vurgulamaktadır. Vücutta 300’den fazla biyokimyasal reaksiyon için magnezyum gereklidir. Vücuttaki dördüncü en yaygın mineraldir ve sayısız yönlerden kısmen sorumludur. Vücudumuzun toplam magnezyumunun yaklaşık% 50’si kemiklerimizde saklanırken, kalan kısım ağırlıklı olarak vücut dokuları ve organlarının hücrelerinde bulunur. İnsan vücudu bu temel mineralin sabit bir seviyesini düzenlemede çok iyi olmasına rağmen, sadece% 1’i kanda mevcuttur.

Magnezyum Kaynakları

Magnezyumun doğal kaynakları, deniz sebzeleri, ıspanak gibi yapraklı sebzeleri ve genellikle kişinin düzenli diyetinin ana bileşenleri olan tam tahılları içerir. Ayrıca Magnezyum Yağı olarak da tüketilebilir.  Bu mineralin zengin bir kaynağı olarak sınıflandırılabilen diğer sebzeler arasında domates, pancar yeşili, bakla, lima fasulyesi, enginar, tatlı patates, buğday unu, kabak çekirdeği, yer fıstığı, buğday unu, yulaf kepeği, arpa, mısır unu ve çikolata bulunur.

Ayrıca süt ve yoğurt gibi süt ürünlerini ve balık gibi vejetaryen olmayan yiyecekleri tüketebilirsiniz. Kepek ve mikrop içeren tam buğday ekmeği, beyaz ekmeğe kıyasla magnezyum içeriğinin iki katıdır. Su ayrıca yüksek bir magnezyum içeriğine sahiptir; Sert su, özellikle de böbrekler için vücut için iyi olmasa da, sert su yumuşak sudan daha fazladır.

Bu makalede yazılan yazılar sadece bilgi amaçlıdır

Antik Mideral Magnezyum Yağı bir ilaç değildir, takviye edici üründür!

Bize bu kelimelerden ulaştınız: Antik mineral magnezyum yağı, magnezyum yağı, Antik mineral magnezyum yağı nedir, Antik mineral magnezyum yağı nasıl kullanılır, Antik mineral magnezyum yağı içeriği, Antik mineral magnezyum yağı kullanıcı yorumları, Antik mineral magnezyum yağı kullananlar, Antik mineral magnezyum yağı sipariş ver, Antik mineral magnezyum yağı nasıl sipariş verebilirim, Antik mineral magnezyum yağı nereden satın alabilirim, Antik mineral magnezyum yağı fiyatı, Antik mineral magnezyum yağı ankara

Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği: 01.10.1985 tarihli ve 5777 sayılı Aktarlar, Baharatçılar ve benzeri dükkanlar hakkında genelge ile Aktar ve Baharatçılara ilişkin açılış ve denetim işlemleri ile adı geçen yerlerde belirli koşullar altında Bitki ve Drogların satılabilmesine izin verilirmiştir. Bu genelge ile satılması mahzurlu ve tehlikeli olan maddelerde belirtilmektedir.

T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu:
Geleneksel Tıbbi Ürünler ve Gıda Takviyeleri hakkında bilinmesi gerekenler başlıklı bilgilendirmesinde: “Dünyanın pek çok ülkesinde Bitkisel ürünlerin “Fitoterapi” adı altında Sağlık alanında kullanıldığı bilinmektedir. “Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” tüm ince ayrıntıları ve detayları düşünülerek hazırlanıp vatandaşlarımızın sağlığını koruyacak bir çerçevede uygulamaktayız.”

Satışa sunulan (Bitkisel ve Gıda Takviyesi mahiyetindeki vb.) ürünler ile alakalı olarak T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz KurumuGeleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” ve T.C Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ilgili kanunlarında yayımlanan yasa gereği Bitkisel Ürünlerin Bitkisel drogların Gıda Takviyesi vb. ürünlerin Tanıtım ve Reklamlarında Endikasyon Belirten, Hastalıkları Rahatsızlıkları Tedavi eden Hastalığı iyileştirdiği gibi yazıların ve Sağlık Beyanlarının bulunması yasaklandığından dolayı Ürünler ile ilgili bu kısımda Ürün Markası, Ürün Adı, Ürünün İlgili Bakanlık İzin ve Belge Numarası, Ürünün İçeriği, Ürünün Kullanımı, Ürünün Muhafaza Şartları ve Uyarı mahiyetindeki üretici bilgilendirmeleri bulunacaktır.