Paleo Diyeti Nasıl Yapılır?

Zaman zaman diyet gündemine oturan birbirinden farklı diyet listeleri ile karşılaşırız. Son zamanlarda toplumda ismini sıkça duyduğumuz bu diyet listelerinden biride paleo diyetidir. Aynı zamanda taş devri olarak da bilinen paleo diyeti son zamanlarda birçok kişi tarafından denenerek olumlu sonuçların alınmasını sağlamış bir diyet programıdır. Özellikle ismi ile dikkatleri üzerine çeken taş devri diyeti, içeriğinin alışa gelmiş diyet programlarından farklı olması nedeniyle birçok kişide uygulama merakı oluşturmuştur.

Ferolove Afrodizyaklı Parfüm

Belirli bir diyet listesinin dışında diyet içerisinde yiyebileceğiniz ve yiyemeyeceğiniz yasaklı yiyecekler mevcuttur. Örneğin; doğal beslenmiş hayvan eti, deniz ürünleri, mevsiminde meyve ve sebze, yumurta, tohumlu yiyecekler, yemiş ve sağlıklı doğal yağının diyet boyunca tüketilmesine izin verilşmiştir. Bunun dışında diyet içerisinde yemeniz yasak olan yiyecekler ise; süt ürünleri, rafineri şeker, baklagiller, işlemden geçmiş etler, tuz, patates, İşlenmiş ayçiçek yağı, tam taneli tahılların diyet boyunca tüketilmesi yasaktır.

Diyetin dışında günde en az 2 litre suyun diyet süresince içilmesi tavsiye edilen paleo diyetinde aynı zamanda günlük en az yarım saat tempolu yürüyüş yapmanız hem diyetin bir parçasıdır hem de diyetten kısa sürede daha olumlu sonuçlar almanıza yardımcı olacaktır.

Paleo (Taş Devri) Diyet Listesi

Sabah

– 2 adet yumurta ile hazırlanmış omlet.

– 1 parça abartılı olmayacak peynir.Her çeşit olabilir

– 5 adet istediğiniz zeytin.

– 1 adet salatalık.

– 1 adet kırmızı tatlı biber.

Ara Öğün

– 2 adet ceviz.

Öğle

– Yaklaşık 1 porsiyon kadar dana ciğeri ya da balık

– 2 adet brokoli.

– 1 adet bürüksel lahanası.

– 1 adet kırmızı tatlı biber.

Ara Öğün

– 2 adet ceviz.

Akşam

– 1 porsiyon dana kuşbaşı.

– 2 adet brokoli.

– 2 adet brüksel lahanası.

– 1 adet kırmızı tatlı biber.

– 1 adet domates.

– 1 kase yoğurt.

– Eğer mevsimindeyse 1 adet mandalina.

Ara Öğün

– 2 adet ceviz.

Aşağıdaki Kelimelerden Sitemize Ulaştınız;

paleo diyeti, taş devri diyeti, paleo diyeti nasıl yapılır, taş devri diyeti nasıl yapılır, sağlıklı diyetler, meşhur diyetler, popüler diyetler, taş devri diyeti nedir, paleo diyeti nedir, diyet nasıl yapılır, diyet yaparken nelere dikkat etmeli, nasıl kilo verebilirim, taş devri diyeti yapanlar, paleo diyeti yapanlar