ROOİBOS ÇAYI NEDİR?

Sağlıksız beslenme nedeni ile metabolik rahatsızlıklar meydana gelebilir. Yoğun ve tempolu günler geçirmekten bedeniniz yorgun ve bitkin düşebilir. Aynı zamanda sağlıksız ve düzensiz beslemenin neden olduğu kilolara sahip olabilirsiniz.

Ferolove Afrodizyaklı Parfüm

Fazla kiloların sebep olduğu, yoğun çalışmanın orgun ve bitkin düşürdüğü bedeninizi, Rooibos çayı içerek kendine getirebilirsiniz. Peki Rooibos çayı nedir? Güney Afrika’ya özgü bir çaydır. Kızıl çalıdan yani esas adı ile Aspalathus linearis’den elde edilen bir çaydır. Baklagiller ailesinden olan kızıl çalı Güney Afrika’da tüketilen çaylar arasında yer alır. Rooibos Çayı antioksidan bakımından zengin bir çaydır. Siyah çay veya yeşil çay gibi kafein içermez. Rooibos çayı sakinlik vermeye, sinirleri yatıştırmaya, uykuyu düzene sokmaya, astım, alerjik tepkimelerin iyileşmesine, metabolizma hızlandırmaya ve sindirim sorunlarına karşı yardımcı olur. Rooibos Çayı kolestrolü düzenlemeye de yardımcı olur. Hafızanın güçlenmesine destek verir. Mide yanması, kusma gibi sorunlarla başa çıkabilmenizde yardımcı olur. Roobios Çayı aynı zamanda cilt rahatsızlıklarına da yardımcı olabilir. Rooibos Çayı çinko bakımından da zengindir. Tahriş olan ciltlere karşı, egzamanların iyileşmesinde, pişik ve hafif yanıkların iyileşmesinde yardımcı olabilir.

Rooibos Çayı kullanımı; demlendiğinde kırmızı ve yeşil olan iki farklı versiyonu vardır. Kırmızı Rooibos çayı tatlı, yeşil Rooibos çayının ise tadı ot tadına benzemektedir. Rooibos çayında kafein bulunmaz. Rooibos Çayı 1 fincana 1 çay kaşığı Rooibos çayı tozu ölçüsü denk gelecek şekilde kaç kişilik istiyorsanız hesaplayarak demleyebilirsiniz. Hem kırmızı çay hem de yeşil çayı için demlenmesi aynıdır. Kaynayan suda 5 dakika boyunca demleyebilirsiniz. Güney Amerika’da ise Rooibos çayı süt ve şeker karıştırılarak içilir.

UYARI: Rooibos Çayı bir ilaç değildir. Sakinleşmeye yardımcı olan bir üründür. Alerjik bir tepkimeniz varsa kullanmayınız. Bir yan etkide doktorunuza başvurunuz. Çocukların ulaşamayacağı yerde saklayınız.

Ürün Seçiniz


Teslimat Bilgileriniz
Ad Soyad
Telefon Numaranız
E-Posta
Teslimat Adresi
Ülke
Şehir
İlçe
Sipariş Notu

Ödeme Yapınız
Kredi Kartı İle Ödeme
Kart Sahibi
Kart Numarası
Son Kullanım Tarihi
CVC

Mesafeli Satış Sözleşmesini Okudum ve Kabul Ediyorum. Bu bilgiyi göndererek, yukarıda vermiş olduğum bilgiler doğrultusunda benimle iletişime geçme yetkisini vermiş bulunuyorum. Bu web sayfasının Gizlilik Politikasını kabul ediyorum.