Salatalık Diyeti Nedir ?

İnsanlar artık etkili ve sağlıklı bir diyet arıyor çünkü bazı diyetler veya programlar size zarar veriyor sizde doğal bir diyet arıyorsanız yazımızı okuyun derim.

Ferolove Afrodizyaklı Parfüm

images-1

Salatalık diyeti ile pek çok kişinin ne kadar güzel zayıfladığını ve sağlığını kaybetmediğini mutlaka duymuşsunuzdur. Yine de aklınızda salatalık diyeti ile ilgili soru işaretleri bulunabilir. Aklınıza ilk gelen soru işaretlerinden bir tanesi salatalık zayıflatır mı sorusudur. Öncelikle salatalığın zayıflama üzerindeki etkisinden bahsetmek istiyoruz.

basaranlar

 

Bildiğiniz üzere salatalığın %96’lık kısmı sudur. Bu özelliği sayesinde salatalık, hem doymanızı hem tok kalmanızı hem de aslında yalnızca su ile beslendiğiniz için kilo vermenizi sağlar. Ortalama bir salatalığın kalorisi sadece 45’tir. Salatalığın kalorisi oldukça düşüktür bunun en önemli sebeplerinden bir tanesi elbette ki yüksek oranda su içermesidir. Salatalık diyeti ile hızlıca kilo vermeye başlayabilirsiniz avantajlarından bir tanesi sindirim sisteminin daha hızlı çalışıyor oluşudur. Özellikle kalın bağırsak daha hızlı çalıştığı için karındaki şişkinlik azalarak vücuttaki ödem hızla atılır.

hizli_zayiflamak_isteyenlere_3_gunluk_salatalik_diyeti_h726_491ae

Ayrıca bayanların en çok hoşuna gidecek olan bir diğer faydası ise salatalığın cildinizi daha parlak daha sağlıklı ve daha taze görünmesine sebep oluşudur. Bu anlamda hem istediğiniz kadar zayıflayabilir hem de cildinizin güzelliğinden ödün vermemiş olursunuz. Bu yüzden pek çok bayan hem hızlı hem sağlıklı hem de cildi güzelleştiren salatalık diyetini severek uyguluyor. Salatalık tok tutan ve içindeki vitaminler sayesinde metabolizma’yı güçlendiren daha hızlı çalışmasına yardım eden yapısıyla sizin kilo vermenizi sağlıyacak