Selülite Karşı Doğal Çözümler

Selülit kadınların kabusu halene gelen bir oluşumdur. Özellikle arka bacak kısımlarında oluşan portakal yüzeyi görünümü şeklinde kendini gösterir. Aşırı kilo alıp vermeler, gazlı içecek tüketimi, hareketsizlik gibi durumlar selülit oluşumuna neden olmaktadır.

Ferolove Afrodizyaklı Parfüm

Selülit oluşumu sırasında cilt yüzeyinde oluşan girintili çıkıntılı yapının nedeni esneklik özelliğini kaybeden derinin şekil alması ile olur. İlerleyen yaşlarda daha sık görülen bu soruna karşı ev ortamında yapacağınız uygulamalar ile veda edebilirsiniz.

Elma Sirkesi

Elma sirkesi cilt temizliği ve yağ dengesi sağlaması bakımından oldukça etkili bir sıvıdır. Selülit olan bölgelere elma sirkesi ile masaj uygulaması yaparak hem kan akışını hızlandırır hemde  cildinizin daha sağlıklı bir hale bürünmesini sağlayarak destek olabilirsiniz. Elma sirkesini düzenli kullandığınızda derideki portakal görünümünde gözle görülür azalma olduğunu fark edeceksiniz.

Masaj Fırçası

Selülitli bölgenin dışarıdan müdahaleye ihtiyacı olduğunu düşünüyorsanız bu kesinlikle masaj olacaktır. Masaj özellikli fırçalar ile duş esnasında selülitli bölgeye masaj yaparak cildinizin hava almasını sağlarsınız.

Kahveli Şekerli Peelig

Türk kahvesi ve şekerden oluşan peeling cildinizi kendine getirecek. Selülitli bölgeye özellikle fırça ile uygulamanız ve bunu düzenli hale getirmeniz cildinizi portakal görünümünden uzaklaştırarak daha pürüzsüz bir görünüme kavuşturacaktır.

Spor

Selülitli bölgeler için masaj ürünleri ile birlikte tercih edilmesi gereken en etkili yöntemdir. Düzenli spor yapmak tüm vücudu kendine getirir. Cildin sıkılaşmasını sağlar. Kilo kaybı ev buna bağlı olarak yaşanan yağ kaybı sürecine bağlı olarak ciltte spor ile kollajen bakımından sağlıklı ise eski sıkı görünümünü alır. Böylece sıkı bacaklar ve selülitsiz bir görünüme kavuşmuş olursunuz. Özellikle squat ve iç bacak hareketleri selülite veda etmenizde etkili olacaktır.