Su İçmek Zayıflatırmı?

Su , vücudumuzun %70’lik kısmını oluşturan moleküldür. Vücudumuzun ve hücrelerimizin temel maddesi olan su olmadığında vücudumuzun sistemlerinde aksamalar yaşanır. Su tüketimi azaltığında metabolizma yavaşlar , vücut hararet sisteminde artış görülür. Bu durumda vücut çalışma sisteminde aksaklıklar görülmeye başlanır. Suyun az tüketilmesinin en büyük zararı ilk olarak böbreklere olur. Suyun az tüketilmesi ile susuzluk alarmı vermeye başlayan vücutta ilk olarak bağırsak hareketleri durur. Daha sonra cilt kurumaya başlar. Son olarak beyinde ciddi fonksiyon bozukluklarına neden olur.Susuzluk süreci devam ettiği ilerleyen günlerde önce beyin fonksiyonları iflas eder ve organlar durur. Bu ölüm durumudur. Normal bir insan aç kalabilir fakat susuz kalamaz.

Ferolove Afrodizyaklı Parfüm

Tüm vücut fonksiyonları için faydalı olan suyun kilo verme konusunda etkisi de uzmanlar tarafından desteklenmektedir. Su içmek zayıflama konusunda çok etkilidir. Çünkü su sindirim sistemini düzenler, metabolizmayı hızlandırır.Ayrıca yağların parçalanması konusunda ve tokluk hissi  oluşturmada oldukça etkindir. Yemeklerden önce içilen bir bardak su ile iştah kontrolü sağlanmış olur. Bu da az yemek tüketimine bağlı olarak zayıflama etkisi göstermektedir. Normal bir insanın günde en az 8 bardak su içmesi gerekmektedir. Eğer su içmek konusunda sıkıntı yaşanıyorsanız içme suyunuzun içerisine ; tarçın, limon  ya da nane ekleyerek hem daha içilebilir hale getirirsiniz hemde suyun yağ yakıcı etkinliğini arttırmış olursunuz. çilen suyun sıcaklığı kilo verme konusunda etkili değildir. Sıcak su yağları eritir algısı oldukça uydurmacadır. Aksine soğuk su tüketimi ekstra kalori yakımını arttırmaktadır.

Su içmek zayıflama konusunda çok etkilidir. Ayrıca sağlıklı bir insanın günlük olarak düzenli su tüketmesi gerekmektedir. Cildiniz, böbrekleriniz, kanınız, saçlarınız, sindirim ve boşaltım sisteminiz için gereklidir. Bu nedenle düzenli olarak su tüketmelisiniz.