Teknolojinin Kilo Almamız Üzerindeki Etkisi

Hayatımızın her alanında bizlere fayda sağlayan teknoloji kimi zaman işlerimizi kısa sürede tamamlamamıza, hızlı iletişim kurmamızda, anında haberdar olmamıza yardımcı olmuştur. Sadece bu alanla sınırlı kalmayan teknoloji aynı zamanda sağlık anlamında da önemli yol almamızı ve bazı hastalıkların tedavisini kısa sürede yapmamızı sağlamıştır.

Ferolove Afrodizyaklı Parfüm

 

Ancak her iyiliği birde kötülüğü vardır misali, teknolojinin her alanda bizlere faydası olduğu gibi aynı zamanda bazı zararlarının olduğuda doğrudur. Kimi zaman bazı zararlı sinyaller nedeniyle hastam olmamıza neden olan teknoloji kimi zaman bu zararlı ışınlar nedeniyle bazı sakatlıkların yaşanmasına, gebelikte düşük gibi sorunlarla karşılaşmamıza neden olmuştur. Ancak tüm bunların dışında teknolojinin bizlere sağladığı zararlardan biride kilo almamız üzerinde ki etkileri olmuştur.

Özellikle son zamanlarda giderek artan teknoloji telefon, bilgisayar ya da tabletlerin daha sıklıkla kullanılması gün içerisinde fazlasıyla hareketsiz kalmamıza neden olmuştur. Bu durum ise kilo almamızın en büyük nedenlerinden biri haline gelmiştir. Çünkü gün içerisinde enerji almak için beslenmeye ihtiyaç duyarız ve bu şekilde enerji ahrvarız. Ancak fazla enerjinin yani kalorinin yakılması içinse mutlaka haraket etmemiz gerekmektedir. Ancak gün içerisinde yeteri kadar hareket edilmemesi durumunda fazla kilolara maruz kalırız.

Bu nedenle teknolojinin kilo almamız üzerinde etkileri bulunmaktadır. Fakat alınan fazla kilolar ne yazık ki obezite hastalığının meydana gelmesinede neden verirken bu durum ise ciddi hastalıkların oluşabilme etkisini ortaya koymuştur. Bu nedenle fazla kilolarınızdan kurtulmak ve teknolojinin kilo alma üzerinde ki etkileri ile karşılaşmamak için bazı önlemleri alabilirisiniz. Örneğin; gün içerisinde daha fazla hateket edebilir, uzun süre bilgisayar başında zaman kaybetmeyebilir ya da gün sonunda spor veya egzersiz yaparak bu durumu eşitleyebilirsiniz.

Aşağıdaki Kelimelerden Sitemize Ulaştınız;

teknoloji, teknolojinin zararları, teknolojinin olumsuzlukları, kilo almak, kilo alma nedenleri, neden kilo alırız, kimler kilo alır, obezite, kilo kontrol, kilo almamızın nedenleri, teknoloji kilo aldırı mı, bilgisayar, telefon, tablet, televizyon, hareketsiz yaşam, hareketsiz kalmak