Varisli Damarlar Nedir?

Varisli damarlar, genellikle bacakta meydana gelen, bükülmüş veya genişlemiş, ekstremitelere doğru kan akışını önleyen ve kardiyovasküler sisteminizi doğru tek yönlü kan akışını sağlamak için daha fazla çalışmaya zorlayan çirkin ve rahatsız edici damarlardır. İnsanlar yaşlandıkça ya da uzun süreler boyunca onları ayakta durması gereken mesleklere sahiplerse, damarlar bu şekilde karışabilir ve damarlarımızın normal yaprakçıklarını tek bir yöne yönlendirmesini engeller. Kan, zıt yönlerde akmaya başladığı zaman, biri ayakta olsun ya da olmasın, çok acı verici olabilir. Varisli damarlar nadiren hayatı tehdit eden komplikasyonlara neden olurken, bacaklarda veya etkilenen bölgede bacak şişmesi, ödem, venöz egzama, cilt kalınlaşması ve gözle görülür damar düğümleri şeklinde kendini gösterir. Bu rahatsızlık en çok bacakları etkilerken, vücudun yer çekimini yenmek ve kanı göğse geri pompalamak için en çok çalıştığı yer olduğu gibi, vücudun diğer kısımlarında da ortaya çıkabilir.

Ferolove Afrodizyaklı Parfüm

Varisli Damarların Belirtileri

Varisli damarların belirtileri arasında ağrıyan bacaklar, şişmiş ayak bilekleri veya dizler, bacaklarda açıklanamayan yorgunluk, küçük yaralarda yavaş iyileşme süresi veya bacaklarda kesikler, kramplar ve cilt renk değişikliği veya buzağılarda veya ayaklarda tahriş bulunur. Varisli damarlardan muzdarip olduğuna inanıyorsanız, bazı semptomları hafifletebilecek bazı hastane içi tedaviler vardır, ancak bunlar genellikle geçicidir, pahalıdır ve tüm ameliyatlarda olduğu gibi bir dereceye kadar risk taşırlar.

Bunun yerine varisli damarları yok etmek, semptomlarını tedavi etmek veya sağlıklı ve etkili bir şekilde kontrol altında tutmak için yıllarca geliştirilen, test edilen ve denenen düzinelerce bitkisel yöntem vardır. Bunlardan ise size önereceğimiz Varison Kremdir. Diğer yandan varisli damarlar için en etkili ev yöntemlerinden bazıları arasında zeytinyağı, sarımsak, acı biber, elma sirkesi, cadı püresi, maydanoz, at kestanesi, üzüm çekirdeği yağı, çam kabuğu, kadife çiçeği ve çeşitli yaşam tarzı değişiklikleri yer alır.

Bu makale bilgilendirme amacı ile yazılmıştır.

Bize bu kelimelerden ulaştınız: varison fiyatı, varison ekşi, varisonline, varison Antalya, varison kadınlar kulübü, varison kremi kadınlar kulübü, varison krem eczane, varison krem eczanelerde varmı, varison, varison krem, varison kullananlar

Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği: 01.10.1985 tarihli ve 5777 sayılı Aktarlar, Baharatçılar ve benzeri dükkanlar hakkında genelge ile Aktar ve Baharatçılara ilişkin açılış ve denetim işlemleri ile adı geçen yerlerde belirli koşullar altında Bitki ve Drogların satılabilmesine izin verilirmiştir. Bu genelge ile satılması mahzurlu ve tehlikeli olan maddelerde belirtilmektedir.

T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu:
Geleneksel Tıbbi Ürünler ve Gıda Takviyeleri hakkında bilinmesi gerekenler başlıklı bilgilendirmesinde: “Dünyanın pek çok ülkesinde Bitkisel ürünlerin “Fitoterapi” adı altında Sağlık alanında kullanıldığı bilinmektedir. “Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” tüm ince ayrıntıları ve detayları düşünülerek hazırlanıp vatandaşlarımızın sağlığını koruyacak bir çerçevede uygulamaktayız.”

Satışa sunulan (Bitkisel ve Gıda Takviyesi mahiyetindeki vb.) ürünler ile alakalı olarak T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz KurumuGeleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” ve T.C Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ilgili kanunlarında yayımlanan yasa gereği Bitkisel Ürünlerin Bitkisel drogların Gıda Takviyesi vb. ürünlerin Tanıtım ve Reklamlarında Endikasyon Belirten, Hastalıkları Rahatsızlıkları Tedavi eden Hastalığı iyileştirdiği gibi yazıların ve Sağlık Beyanlarının bulunması yasaklandığından dolayı Ürünler ile ilgili bu kısımda Ürün Markası, Ürün Adı, Ürünün İlgili Bakanlık İzin ve Belge Numarası, Ürünün İçeriği, Ürünün Kullanımı, Ürünün Muhafaza Şartları ve Uyarı mahiyetindeki üretici bilgilendirmeleri bulunacaktır.