Yaraların İyileşmesi İçin Ne Yapılmalı?

Cilt üzerindeki herhangi bir yerin bir hastalıktan ya da başka herhangi bir sebepten dolayı darbe alarak, bozulması durumunda yara oluşur. Yara iyileşmesi doğal bir süreç olup normal olarak 1 hafta civarında sürmektedir. Ancak bazı sebeplerden dolayı bu süre uzar. Bazen yara geç iyileşebilir, kapanmaz ya da kendiliğinden ortaya çıkar, bu tür durumlar çeşitli hastalıkların habercisi olabilir. Eğer ki 6 haftayı geçtiği halde yara kapanmıyorsa mutlaka doktora gitmelisiniz. Yara da kabuklanma, kaşıntı ya da iltihaplı akıntı durumları oluşabilir. Yaranın içerisinde bulunan iltihapları yara kurutma adı altında bir takım yollar izleyebilirsiniz.

Ferolove Afrodizyaklı Parfüm

 

Bir yaranın ortaya çıkış şekli, zamanı, yeri ve nedeni, kanmanın olup olmaması oldukça önemlidir. Bazı bulaşıcı hastalıklar, cilt kanserleri, bazı iç organ hastalıkları, alerjiler, güneş hassasiyeti, şekerin yüksek olması gibi durumlarda yaralar oluşabilir ya da daha geç iyileşebilir.

Yaraların iyileşmesi için Çinko, selenyum, B vitaminleri alımının yeterli olması ve gerekli antioksidanların insan vücudundan da bulunması gerekir. Böylelikle aranın kendi kendini onamaması sağlanır. Eğer bu vitaminler eksik ise yaraların oluşması ve geç kapanması olasıdır.

Bu tür durumlarda sizlere yardımcı olacak, istediğinizi size verecek yara tozu gibi yardımcı olabilecek ürünlerin olması sizlere vereceğimiz iyi haberlerden birisidir.

Yara Tozu Nedir?

Yara tozunun etkin maddesi Clinoptilolite, ileri düzey teknoloji  (nano teknoloji) ile aktifleştirilmektedir. 8-10 halkalı biçimde hidratlı ve doğal olan mikro gözeneklerli bir yapıya sahiptir. Hidratize ve dehidratize olabilmektedirler. Bu işlemler sayesinde yaralar kolayca iyileşebilir.

Bir sebepten ötürü yaralarınız kısa zamanda iyileşmiyor ise dışarıdan takviye yapmayı üşünürseniz yara bakım tozu tam size göre! Gelişmiş içeriği ile kısa sürede yaralarınızın kapanmasını sağlayabilir.

Yara Tozu ilaç değildir. TAKVİYE EDİCİ GIDADIR!

Bu makalede yazılan yazılar sadece bilgi amaçlı yazılmıştır.

Bize bu kelimeleri kullanarak ulaştınız: yara tozu, yara tozu nedir, yara tozu nasıl kullanılır, yara tozu içeriği, yara tozu kullanıcı yorumları, yara tozu kullananlar, yara tozu sipariş ver, yara tozu nasıl sipariş verebilirim, yara tozu nereden satın alabilirim, yara tozu fiyatı, yara tozu ankara, yara tozu istanbul, yara tozu izmir, yara tozu bursa, yara tozu konya, yara tozu almanya, yara tozu amerika, yara tozu hollanda, yara tozu belçika.

Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği: 01.10.1985 tarihli ve 5777 sayılı Aktarlar, Baharatçılar ve benzeri dükkanlar hakkında genelge ile Aktar ve Baharatçılara ilişkin açılış ve denetim işlemleri ile adı geçen yerlerde belirli koşullar altında Bitki ve Drogların satılabilmesine izin verilirmiştir. Bu genelge ile satılması mahzurlu ve tehlikeli olan maddelerde belirtilmektedir.

T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu:
Geleneksel Tıbbi Ürünler ve Gıda Takviyeleri hakkında bilinmesi gerekenler başlıklı bilgilendirmesinde: “Dünyanın pek çok ülkesinde Bitkisel ürünlerin “Fitoterapi” adı altında Sağlık alanında kullanıldığı bilinmektedir. “Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” tüm ince ayrıntıları ve detayları düşünülerek hazırlanıp vatandaşlarımızın sağlığını koruyacak bir çerçevede uygulamaktayız.”

Satışa sunulan (Bitkisel ve Gıda Takviyesi mahiyetindeki vb.) ürünler ile alakalı olarak T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz KurumuGeleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” ve T.C Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ilgili kanunlarında yayımlanan yasa gereği Bitkisel Ürünlerin Bitkisel drogların Gıda Takviyesi vb. ürünlerin Tanıtım ve Reklamlarında Endikasyon Belirten, Hastalıkları Rahatsızlıkları Tedavi eden Hastalığı iyileştirdiği gibi yazıların ve Sağlık Beyanlarının bulunması yasaklandığından dolayı Ürünler ile ilgili bu kısımda Ürün Markası, Ürün Adı, Ürünün İlgili Bakanlık İzin ve Belge Numarası, Ürünün İçeriği, Ürünün Kullanımı, Ürünün Muhafaza Şartları ve Uyarı mahiyetindeki üretici bilgilendirmeleri bulunacaktır.