Yulaf Ezmesi Kaç Kalori

Yulaf ezmesi , yüksek oranda lif içeren yapısı ile tok tutucu özelliğe sahiptir. Bu nedenle diyetlerde sık tercih edilmektedir. Yulaf ezmesi içerisinde iki çeşit lif bulunmaktadır.  Bunlardan biri çözünebilen diğeri ise çözünemeyen liflerdir. Kan şekeri seviyesini düzenlemeye yardımcı olur. Ayrıca dışkılama hacmini artırarak bağırsaklardan daha rahat geçiş yapması sağlanarak bağırsak çeperlerinin zarar görmesini engellenir. Kalp sağlığı üzerine de olumlu etkileri vardır. Yulaf ezmesi, kötü huylu kolesterolün kandaki seviyesini düşürmeye yardımcı olur. Günde 3 gram yulaf kepeği ve az yağlı, düşük kolesterollü bir beslenme tarzı kalp hastalıklarından korumaya yardımcıdır.

Ferolove Afrodizyaklı Parfüm

Yulaf vücudumuz için önemli olan proteinler içermektedir. Ayrıca sindirimi kolaylaştırma, kansere karşı koruyucu özellik taşıma, merkezi sinir sisteminin işleyişine yardımcı olma, içerdiği omega-3 sayesinde kalbe iyi gelme,tiroit, kemik erimesi, kilo verme gibi konularda faydalıdır.Süt, soya sütü, portakal suyu ya da kabuklu yiyeceklerle tüketilmesi yulaf ezmesini daha da sağlıklı hale getirecektir.

Yulaf ezmesini değişik formlarda kullanmak istiyorsanız; kreplerle , omletlerle , ekmeklerin içine, kurabiyelerde, meyve salatalarında ya da kahvaltılarda süte ve yoğurda karıştırarak da tüketilebilmektedir. Ama yulaf ezmesinin en bilinen tüketim şekli sabahları süt ve mevsim meyveleri ya da çerezlerle karıştırılarak yapılan kahvaltılıktır. kahvaltıda sütle tüketilen halidir.

1 orta boy kase yulaf ezmesi ortalama 370 kaloridir. Eğer bir kase yulaf ezmesini miktar olarak ayarlamada zorluk çekiyorsanız bu ölçüyü kaşık ile de ayarlayabilirsiniz.