Yüzdeki Sivilceler Nasıl Geçer

 

Sivilceler bir çok bayanın ve genç kızların şikayetleri arasında yer almaktadır. Sivilce problemi aynı zamanda erkeklerde de oldukça sık görülen problemler arasındadır. Sivilce problemi daha çok ergenlik çağında yaşanmaktadır. Ergenlik çağı geçse bile bazı yüzler sivilceli olmaya yatkındırlar. Sivilce problemi daha çok yağlı ciltlerde karşımıza çıkar, fakat bu her zaman doğru değildir kuru ciltler de bazen sivilce problemi yaşarlar. Sivilceler yalnız yüzde çıkmaz sırt, kol çevresinde de sivilce problemi yaşanabilir, sivilce bir deri hastalığıdır, yağlı yiyecekler, şekerli yiyecek ve içecekler de sivilce probleminin yaşanmasına neden olur. Bazen sivilceler başka bir hastalığın da belirtisi olabilir, sivilce problemi yaşayan insanlar ilk önce kan tahlili yaptırmalı ve daha sonra bir cildiye doktoruna görünmeleri gerekmektedir.

Ferolove Afrodizyaklı Parfüm

Sivilceler ilaç yoluyla geçebilir, sivilce ilaçları krem, jel ya da dahili olarak kullanılan haplar olarak günümüzde mevcuttur. Cildiye doktoru bu ilaçlardan insanların cildine, cilt türüne uygun olarak hekimler tarafından yazılır. Sivilce ilaçları kimyasal madde ya da doğal ilaçlar olarak ikiye ayrılır. Doğal sivilce giderici ilaçları evde rahatlıkla hazırlayabilirsiniz.

Doğal ürünler sivilcelerin daha rahat ve kolay bir şekilde giderilmesine yardımcı olur, kimyasal ilaçların ise yan etikleri bulunabilir. Kimyasal ilaçlar sivilce şikayetini giderse bile ciltte daha ciddi yara ve yanıklara sebep olabilir, egzama ya da çeşitli deri hastalıkları ortaya çıkabilir.

Sivilcelerin giderilmesi için günümüzde etkili ilaçlar piyasada bulunmaktadır, bu ilaçlar kişiye göre doz şeklinde verilir ve kullanım tamamen bittiğinde sivilce problemini tamamen yok edebilir. Sivilcelere limon, elma sirkesi, karbonat, çay ağacı yağı da iyi gelmektedir. doğal olarak evde hazırlayacağınız kürlerle de hem yan etkisiz hem de zahmetsiz bir şekilde sivilceleri yok edebilirsiniz.